Зеленський пропонує створити в Україні свою систему «паспортів вакцинації»
Президент України Володимир Зеленський пропонує запровадити в Україні власні «паспорти вакцинації», схожі до тих, які вже розробляють за кордоном.
Про це він заявив під час селекторної наради щодо COVID-19, пише Офіс президента.
Зокрема, Зеленський зазначив, що такі паспорти вже розробляють країни, «які активно працюють над створенням колективного імунітету проти коронавірусу»: члени Євросоюзу, США, Швейцарія та Ізраїль.
«Нам теж треба розробити свою систему відповідної «паспортизації», також для стримування поширення коронавірусної хвороби необхідно охопити 70% дорослого населення щепленнями проти COVID-19», ㅡ зазначив Зеленський.
Віцепрем'єр-міністр та міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що у створені таких паспортів мають допомогти дані у реєстрі вакцинованих. Раніше він зазначав, що через «Дію» (сайт або додаток) на вакцинацію проти COVID-19 вже записалися 220 тисяч українців. Запис на щеплення став однією з найбільш популярних послуг порталу.
Навіщо потрібні ці «паспорти вакцинації»?
Власники таких документів зможуть частково не дотримуватися коронавірусних обмежень у межах своєї країни чи подорожувати за кордон. Такі документи будуть так чи інакше підтверджувати факт вакцинації людини від коронавірусної хвороби. «Паспорт щеплення» має засвідчити, що людина не лише не хвора на COVID-19, а й не становить небезпеки для інших і не може захворіти сама.
Ідея створити такі паспорти з'явилась ще з початку пандемії коронавірусу, але після старту масової вакцинації країни почали їх впроваджувати на національному рівні й говорити про запровадження певного глобального «ковід-паспорта».
З кінця січня Ісландія першою з країн Шенгенської зони почала видавати сертифікати вакцинації всім, хто отримав другу дозу вакцини, а також визнаватиме аналогічні документи з інших країн Європи. А Ізраїль — лідер за темпами вакцинації від коронавірусу — видає «зелені паспорти» тим, хто отримав дві дози вакцини.
Попередньо ЄС має намір дозволити видавати іноземцям свої сертифікати вакцинації, зокрема й тим людям, які були щеплені незатвердженими в Євросоюзі вакцинами (китайськими, російськими тощо). Тобто на них можуть претендувати й українці.
Що ж стосується українських «ковід-паспортів», то раніше головний санітарний лікар Віктор Ляшко переконував, що якщо певна країна вимагатиме під час перетину кордону міжнародне свідоцтво про вакцинацію проти COVID-19, українці отримуватимуть таку безплатну довідку онлайн у два кліки.
- Поділитися: