Президент України Володимир Зеленський рекомендував Національному банку України опрацювати механізми, які дозволять знизити процентні ставки за іпотечними кредитами.

Про це йдеться в опублікованому указі президента.

«Рекомендувати Національному банку України опрацювати в установленому порядку механізми, спрямовані на зменшення кредитних ставок комерційних банків, з метою підвищення рівня доступності кредитування бізнесу та здешевлення вартості іпотечних кредитів», — йдеться в указі Зеленського.

Зазначимо, що відповідний указ також містить доручення уряду підготувати та внести до парламенту низку законопроєктів, зокрема про обіг сільськогосподарських земель, легалізацію грального бізнесу та видобутку бурштину, а також підготувати план проведення реформи Укрзалізниці та підготувати паливно-енергетичний комплекс до опалювального сезону.

Нагадаємо, що наприкінці серпня 2019 року голова Нацбанку повідомив, що для зниження ставок за кредитами в Україні необхідно завершити судову реформу.

Водночас 5 вересня Національний банк Ухвалив рішення про зниження розміру облікової ставки, яка прямо впливає на розмір ставок банків за кредитами. Облікову ставку встановили на рівні 16,5% річних.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.

Облікова ставка — це один з ключових інструментів управління інфляцією. Підвищуючи облікову ставку Нацбанк збільшує вартість кредитів та депозитів, чим стимулює більше коштів заощаджувати. Зниження облікової ставки має зворотний ефект та стимулює людей більше коштів витрачати у конкретний момент, що впливає на зростання цін.

Поділитись: