Президент Володимир Зеленський розраховує на те, що Європейського банку реконструкції та розвитку схвалить кредитну програму на 450 мільйонів євро для України та розширить допомогу країнам-партнерам до 4 мільярдів євро.
ОНОВЛЕНО: у попередній редакції новини йшлося про те, що президент України очікує на отримання всієї суми оновленого пакету підтримки ЄБРР (4 мільярди євро), однак це не так: цю допомогу банк, у разі її схвалення, розподілить між проєктами у всіх країнах, у яких він працює. hromadske перепрошує у читачів за помилку.

Про це він сказав під час телефонної розмови президенту ЄБРР серу Сумі Чакрабарті, передає Офіс президента України.

Зеленський водночас привітав перший «Пакет солідарності» ЄБРР на 1 млрд євро, затверджений у березні.

Також президент України сподівається на розширення критичної інфраструктури через Програму підтримки життєдіяльності інфраструктури від ЄБРР.

Окрім цього Зеленський розраховує на затвердження банком у липні кредиту для Укравтодору у розмірі 450 млн євро на новий проєкт, що передбачає подальшу реконструкцію дороги М05 Київ – Одеса до Одеси та будівництво північної об'їзної дороги Львова.

Водночас президент ЄБРР Сума Чакрабарті привітав процес реформування в Україні, який, за його словами, триває попри епідемію COVID-19, відзначивши закон про концесію та голосування за закон про відкриття ринку землі.

Зазначимо, у Міністерстві фінансів України очікують, що до кінця 2020 року Міжнародний валютний фонд в межах нової кредитної програми перерахує 2 транші по 1,75 мільярда доларів.

Наразі Україна проводить переговори з МВФ про початок нової кредитної програми, розмір якої складе від 5,5 мільярда доларів до 8 мільярдів доларів, а термін — 3 роки.

Нова кредитна програма необхідна Україні для того, аби пройти пікові виплати за державними боргами, які настануть у травні, липні та вересні 2020 року, а також профінансувати дефіцит державного бюджету, який Верховна Рада 13 квітня збільшила до рекордних 300 мільярдів гривень.

Поділитись: