Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей», який Верховна Рада ухвалила 29 жовтня.

Так, згідно із законом, за порушення правил перевезення дітей на водія накладається штраф у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторне правопорушення, вчинене протягом року, карається штрафом у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На Нацполіцію покладається обов’язок розглядати справи про адміністративні правопорушення щодо порушення правил перевезення дітей.

29 жовтня Верховна Рада підтримала внесення змін до адмінкодексу України про порушення правил перевезення дітей. У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться: є заборона перевозити дітей, зріст яких менше 145 сантиметрів або тих, що не досягли 12-річного віку, — в автівках без спеціальних засобів, тобто автокрісел. Раніше за таке порушення відповідальності не було.

Порушення правил перевезення дітей тягне за собою накладання штрафу на водія в розмірі 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, це 510 гривень.

Повторне вчинення правопорушення — 850 гривень.

Ініціатор законопроєкту, позафракційний нардеп Дмитро Шпенов наголосив, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, використання дитячих автомобільних крісел знижує ризик отримання травм в ДТП на 70%, а смертності на 54%.

Поділитись: