На вимогу президента України Володимира Зеленського Верховна Рада збереться за позачергове пленарне засідання о 16 годині 4 березня.

Про це йдеться у відповідному повідомленні на сайті парламенту. 

«Цим Розпорядженням Апарату Верховної Ради України доручається забезпечити підготовку і проведення позачергового пленарного засідання Верховної Ради України 4 березня 2020 року та поінформувати народних депутатів України про питання, розгляд яких заплановано на ньому», — йдеться в повідомленні.

Які саме питання розглядатимуть на позачерговому засіданні не зазначається.

Водночас в Офісі президента повідомили, що глава держави просить включити до порядку денного питання щодо розгляду декількох проєктів законів та щодо Кабінету Міністрів України.

«Крім того, президент просить заслухати звіт про діяльність правоохоронних органів», — зазначили в ОП.

За інформацією деяких ЗМІ з посиланням на власні джерела, на позачерговому засіданні Ради можуть розглянути «кадрові зміни». Деталі планують узгодити на зібранні фракції «Слуга Народу».

Нагадаємо, наразі Рада продовжує розглядати поправки до законопроєкту про ринок землі. Розпочали це робити 6 лютого. Документ вирішили розглянути за повною процедурою і доти, поки не розглянуть усі 4018 правок. Депутати наразі не можуть перервати цю процедуру.

Позачергове засідання планують скликати у середу після обіду, коли народні депутати працюють у комітетах.

Серед іншого депутати будуть розглядати кадрові зміни в Кабінеті міністрів.

25 лютого видання KyivPost з посиланням на три джерела в українському уряді повідомило, що Зеленський розглядає Сергія Тігіпка претендентом на пост прем'єр-міністра.

Тігіпко був два роки віцепрем'єр-міністром при прем'єр-міністрах Павлі Лазаренку в 1997 році та Валерію Пустовойтенку. У 1999-2000 роках він був міністром економіки в уряді тодішнього прем'єр-міністра Віктора Ющенка. Сам Тігіпко балотувався в президенти у 2010 році. Тоді він посів третє місце.

На парламентських виборах 2012 року Тігіпко об'єднав зусилля з «Партією регіонів» президента Віктора Януковича та посів посаду віцепрем'єр-міністра при прем'єрі Миколі Азарові. Відтак він підпадає під люстрацію.

Голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія запевняє, що кандидатуру Тігіпка не розглядатимуть на посаду очільника уряду.

Поділитись: