Президент України Володимир Зеленський вирішив створити експертну групу для оцінки проведеної судової реформи, бо є «свідчення», що цю реформу провалили.

Про це йдеться в заяві заступника глави Адміністрації президента Руслана Рябошапки.

«Ми занепокоєні ситуацією, що складається останнім часом у зв’язку з проголошенням різними судовими інстанціями (зокрема «реформованими») судових рішень, що, на думку юристів, не ґрунтуються на вимогах Конституції України та закону. Ухвалення таких рішень продовжує руйнувати довіру до судової системи, яка й так не є високою», — наголосив він.

Рябошапка зазначив, що наявність таких сумнівних судових рішень є «свідченням провалу судової реформи».

Крім оцінки судової реформи експертна група має підготувати «законодавчі та практичні кроки для невідкладного вирішення проблем функціонування судової гілки влади».

«Крім того, як і все українське суспільство, ми очікуємо швидкої та принципової реакції Вищої ради правосуддя на такі рішення», — резюмував заступник глави АП.

У квітні стало відомо, що працівник суду підробив 22 судові справи на мільйони гривень, проте його оштрафували на 17 тисяч гривень.

Нагадаємо, 12 червня Баришівський суд Київської області призупинив ліцензію на здійснення перельотів українській авіакомпанії SkyUp. За словами представників авіакомпанії, позов подала особа, яка навіть не була її клієнтом.

14 червня Верховний суд зобов’язав ПриватБанк виплатити 25 млн грн олігарху Ігорю Коломойському.

За декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Поділитись: