Зеленський увів у дію рішення РНБО про нові санкції проти «злодіїв у законі» та бойовиків
Президент України Володимир Зеленський увів у дію санкції Ради національної безпеки й оборони України проти 674 людей — «злодіїв у законі», «кримінальних авторитетів» та бойовиків у всьому світі.
Про це йдеться на сайті Офісу президента України.
Санкції зокрема передбачають:
- блокування активів;
- заборону на в'їзд на територію України;
- відмову в наданні та скасування віз, посвідки на тимчасове чи постійне проживання, дозволу на еміграцію;
- відмову у продовженні строку перебування в Україні;
- неможливість набуття громадянства України та примусове видворення.
До переліку потрапили очільники «ДНР» та «ЛНР» Денис Пушилін і Леонід Пасічник, а також самопроголошений прем'єр-міністр окупованого Криму Сергій Аксьонов.
Зазначимо, що проти Аксьонова РНБО вводила санкції ще у квітні. Цього разу перелік обмежень поповнили блокуванням сайтів, пов'язаних із цією людиною.
Крім того, рішення РНБО вводить санкції проти 138 компаній. Вони передбачають запобігання виведенню капіталів за межі України, обмеження торговельних операцій, блокування активів тощо.
Тепер Міністерство закордонних справ має поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів та інших держав про ці санкції та закликати до застосування аналогічних обмежень.
Про ці обмеження стало відомо 14 травня. Тоді президент України Володимир Зеленський заявив, що РНБО наклало санкції на 557 «злодіїв у законі» та 111 іноземців, які є «кримінальними авторитетами» в усьому світі.
Зеленський каже, що ці «злодії в законі» відомі в усьому світі, а більшість із них перебуває наразі не в Україні. Також переконує, що серед них зменшилася кількість тих, хто зараз перебуває в Україні на волі, з 34 до 17 людей.
Хто такі «злодії в законі»?
Вони з’явилися в Росії на початку 1930-х років і називали себе охоронцями кримінальних традицій дореволюційної держави — виступали за неполітичну протидію та непокору владі. Під час Другої світової війни частина з них вступила до лав Червоної армії. Згодом між ними й «законниками», які не відступили від традицій, розпочалася так звана суча війна.
«Злодієм у законі» раніше вважали людину із судимостями, авторитетом у злочинному світі й без постійних зв'язків із жінками.
«Гроші, які надходять від злочинної діяльності кожного кримінального угруповання, осідають у "злодіїв у законі". Відповідно, ці особи мають змогу впливати як на соціально-політичний, так і на соціально-економічний стан у державі. Вони можуть дестабілізувати ситуацію як в окремому регіоні за ці гроші, так і надалі в усій державі», — розповідав нам голова Нацполіції Ігор Клименко.
- Поділитися: