Президент України Володимир Зеленський вирішив змінити 12 українських послів через те, що вони надто довго обіймають свої посади. Указ про їхнє відкликання буде опублікований 16 липня.

Про це заявив заступник глави Офісу президента Вадим Пристайко під час брифінгу, який транслювало Громадське.

Так, за його словами, деякі посли були призначені не п’ятим президентом Петром Порошенком, а «кілька ротацій президентів тому».

«Більшість з них перебувають на посаді значно більший термін, ніж традиційні терміни для української дипломатії, в середньому 4−5 років. Деякі посли пересиділи вдвічі більше», — наголосив Пристайко.

Він також додав, що держсекретар МЗС обдзвонив кожного з керівників іноземних дипмісій, яких планується змінити.

Водночас, за словами Пристайка, посольство України в РФ залишиться в тому ж складі — ним керує тимчасовий повірений у справах України в Росії.

Раніше повідомлялось, що Зеленський ініціював початок оновлення дипломатичного корпусу України. Було прийняте рішення про заміну 12 керівників посольств у всьому світі, зокрема, посла України у Сполучених Штатах Америки.

Нагадаємо, 11 липня депутати Верховної Ради України вдруге відмовились підтримати звільнення глави Міністерства закордонних справ України Павла Клімкіна.

Зазначимо, що Клімкін зараз у відпустці. Він узяв відпустку на максимальний термін — до вересня.

Після перемоги Володимира Зеленського, Клімкін сам подав заяву про відставку. Пізніше Зеленський вніс подання у Раду щодо звільнення глави МЗС, комітет Ради підтримав звільнення Клімкіна, але 6 червня Верховна Рада відмовилась звільнити міністра.

11 червня президент Володимир Зеленський підписав подання на звільнення Клімкіна і запропонував кандидатуру Вадима Пристайка.

Поділитись: