Павло Клімкін, міністр закордонних справ України, жовтень 2017-го
Фото:

ЕРА

Депутати Верховної Ради України знову відмовились підтримати звільнення глави Міністерства закордонних справ України Павла Клімкіна.

Постанова відхилена, оскільки лише 160 депутатів з необхідних 225-ти підтримали документ.

Зазначимо, що Клімкін зараз у відпустці, повідомила Громадському його помічниця. Він узяв відпустку на максимальний термін — до вересня.

Після перемоги Володимира Зеленського, Клімкін сам подав заяву про відставку. Пізніше Зеленський вніс подання у Раду щодо звільнення глави МЗС, комітет Ради підтримав звільнення Клімкіна, але 6 червня Верховна Рада відмовилась звільнити міністра.

11 червня президент Володимир Зеленський підписав подання на звільнення Клімкіна і запропонував кандидатуру Вадима Пристайка.

1 липня Клімкін заявив, що припиняє працювати на посаді і йде у «політичну відпустку». Обов’язки міністра до призначення нової людини тимчасово виконує його заступниця Олена Зеркаль.

Варто зазначити, що між Зеленським та Клімкіним був публічний конфлікт: 25 червня у Кремлі заявили, що РФ проігнорує вимогу Міжнародного трибуналу ООН з морського права щодо звільнення українських моряків, незаконно захоплених у листопаді 2018 року. Увечері того ж дня стало відомо, що Росія таки подала до Міжнародного трибуналу ООН з морського права звіт про виконання рішення щодо звільнення моряків і надіслала Україні ноту, в якій пропонувала, аби Україна гарантувала подальше кримінальне переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства.

В МЗС України заявили, що вважають пропозицію неприйнятною і такою, що загострює спір між Україною та РФ. Однак, Зеленський обурився діями міністра закордонних справ Павла Клімкіна, який, не порадившись із главою держави, відповів на ноту Російської Федерації. Клімкін же заявив, що МЗС не мав погоджувати із президентом ноту-відповідь Росії і опублікував відповідь України.

Поділитись: