Президент Володимир Зеленський заявив, що всі партнери України були проти його прямих перемовин з президентом РФ Володимиром Путіним, але Україна «повинна теж мати свою думку».

Про це Зеленський заявив в інтерв’ю YouTube-каналу «Зе!Президент».

«Всі кажуть: якщо будуть прямі перемовини з Росією, то знімуться санкції. Я, чесно кажучи, цієї моделі не розумію, я був впевнений, що санкції вводяться не через мої розмови з президентом РФ, а через те, що у нас забрали Крим і що підтримують тимчасово окуповані території», — сказав він.

Глава держави стверджує, що «всі партнери України» були проти того, щоби він подзвонив Путіну.

«Але я вирішив подзвонити Путіну, тому що це питання, перш за все, України, це питання наших громадян. Тому ми самі повинні дякувати нашим західним партнерам, дякувати всім за підтримку, але повинні теж мати свою думку», — наголосив він.

Він додав, що також всі лякали його цією розмовою.

«Але говорив я стосовно наших людей, а чого лякатись і чого боятись, коли правда на твоєму боці. Президент РФ сказав мені, що бачить вирішення питання полонених — (обміняти — ред.) всіх на всіх. Я йому відверто сказав, що я з радістю, але тільки є одна ситуація», — розповів Зеленський.

Президент пояснив, що список утримуваних українців на окупованих територіях не співпадає з тим списком, який є у бойовиків.

Зеленський наголосив, що треба обміняти всіх на всіх, включно з тими, кого утримують в РФ і анексованому Криму. А почати треба з моряків.

«Мені здається, що це нормальний крок до повернення діалогу і потужний крок до того, аби припинити війну», — резюмував він.

Нагадаємо, 11 липня Зеленський і Путін вперше поговорили телефоном.

Президент України згодом розповів, що ключовою темою розмови було звільнення полонених моряків.

Раніше повідомлялося, що Путін готовий обговорювати розширення «нормандського формату» після парламентських виборів в Україні, які відбудуться 21 липня.

Поділитись: