Зустріч глави держави з керівниками провідних закладів вищої освіти України, 2 червня 2020 року
Фото:

Офіс президента

Президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні існує кадровий голод, і цю проблему має вирішувати вища освіта.

Про це він повідомив під час зустрічі з керівниками провідних закладів вищої освіти України, передає пресслужба Офісу президента.

«Якщо ми нічого не будемо вирішувати саме з вами, то кадровий голод у країні так і залишиться. Цю проблему держава має вирішувати спільно з вищою освітою», — сказав він.

Зеленський нагадав, що в Україні навчається понад мільйон студентів. Велика частина з них не хоче залишатися на батьківщині. А з тих, хто залишається, багато хто не працює за здобутою спеціальністю.

«Навіщо ви витрачали свій досвід, навіщо держава витрачала свої гроші, якщо ми потім не можемо залучити цих дійсно талановитих студентів?», — звернувся він до учасників зустрічі.

Зі свого боку глава профільного комітету Ради Сергій Бабак заявив, що завданням комітету є створення законодавчих умов для розвитку системи вищої освіти та її подальшої еволюції.

«Верховна Рада вже зробила окремі кроки щодо змін у системі фінансування університетів, які стимулюватимуть покращення якості. Тепер у контрактах з ректорами будуть з’являтися показники ефективності за певний час і механізми перевірки цих показників», — йдеться у повідомленні.

Учасники зустрічі обговорили питання оптимізації закладів вищої освіти, розширення їхньої фінансової автономії, рівень зарплат викладачів та умови, у яких навчаються студенти.

Поділитись: