Президент України Володимир Зеленський заявив, що у будь-якому випадку не почне повномасштабну війну на Донбасі.

Про це він заявив в інтерв’ю західним медіа — Der Spiegel, Le Monde, Time і Gazeta Wyborcza.

Так глава держави відповів на запитання, що він робитиме, якщо з мирних переговорів нічого не вийде.

Він зазначив, що «є багато гарячих голів», які закликають «відвойовувати» Донбас, не думаючи про ціну, але для нього це не варіант.

«Якщо це не задовольняє суспільство, то прийде новий лідер, який задовольнить ці вимоги. Але я ніколи на це не піду, бо моя позиція в житті — насамперед бути людиною», — сказав український лідер.

«Я вважаю, що цими людьми керує попередня влада. І, чесно кажучи, мене це дивує. І не лише мене — запитайте політиків за кордоном. Усі дивуються, що таких людей підтримують і підживлюють, кажучи: це наша країна, завтра ми її отримаємо», — додав він.

Зеленський заявив, що не стане посилати людей на смерть, адже можуть загинути сотні тисяч і це може перерости у тотальну війну в Україні, а потім і в усій Європі.

Нагадаємо, лідери «нормандської четвірки» — президент України Володимир Зеленський, президент РФ Володимир Путін, президент Франції Еммануель Макрон та канцлерка Німеччини Ангела Меркель — зустрінуться 9 грудня у Парижі.

Згідно з опитуванням, переговори Зеленського з Путіним для вирішення конфлікту на Донбасі підтримують 75% українців.

1 грудня 2019-го міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров анонсував неформальні переговори президентів України та Росії під час «нормандської зустрічі». Він вважає, що ця зустріч буде корисною. Лавров наголосив, що «безглуздо гадати», наскільки повномасштабною й повноформатною буде зустріч двох президентів.

Поділитись: