Перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова
Фото:

Emine Dzheppar/Facebook

Президент Володимир Зеленський призначив першу заступницю міністра закордонних справ Еміне Джапарову головою Національної комісії України у справах ЮНЕСКО.

Про це йдеться в указі глави держави №272/2020 від 14 липня 2020 року.

«Призначити Джапарову Еміне Айяровну — першого заступника міністра закордонних справ України — головою Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, увільнивши від виконання цих обов'язків С.Кислицю», — зазначено в документі.

Як заступник міністра закордонних справ і голова Національної комісії у справах ЮНЕСКО Сергій Кислиця опікувався питанням моніторингу ситуації в Криму міжнародними організаціями, зокрема ЮНЕСКО.

Еміне Джапарова у 2016-2019 роках була першою заступницею міністра інформаційної політики. 10 червня 2020 року призначена на посаду першої заступниці міністра закордонних справ. Володіє англійською, кримськотатарською, турецькою та іспанською мовами.

Чому це важливо: з моменту окупації півострова Росією за ініціативи України Виконавча рада ЮНЕСКО — один з керівних органів Організації — ухвалила станом на жовтень 2019 року 10 моніторингових рішень, якими підтверджується територіальна цілісність України, а кримська проблематика закріплюється серед пріоритетних питань діяльності ЮНЕСКО.

Еміне Джапарова є українською кримськотатарською політичною та державною діячкою та журналісткою. До 2014 працювала ведучою, автором програм на кримськотатарському телеканалі АТР.

Поділитись: