У ЮНЕСКО заявили, що в анексованому Криму погіршилася ситуація з правами людини, включно з правами меншин.

Про це йдеться в доповіді організації.

В ЮНЕСКО аналізували інформацію від правозахисників за період з листопада 2018 року до липня 2019 року.

«Різке обмеження свободи зібрань, вираження поглядів, доступу до інформації та свободи віросповідання мало руйнівний вплив на права всіх жителів Криму, особливо тих, хто чинить опір окупації», — зазначили у звіті.

Зазначається, що утисків зазнають кримські татари. Зокрема згадують, що з 2016 року так званий Верховний суд Криму визнав Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією та заборонив його діяльність на території РФ.

«Станом на червень 2019 року 11 кримських татар загинули під вартою чи були вбиті, 16 осіб зникли та понад 50 кримських татар є політичними в'язнями. Єдиний кримськотатарський телеканал ATR захопили, чим позбавили кримськотатарське населення єдиного джерела об'єктивної інформації та культурного обміну», — додали в організації.

Також у доповіді повідомляють, що дії російської влади в Криму загрожують збереженню автентичності українських об’єктів культурної спадщини, зокрема «Стародавнього міста Херсонес Таврійський та його хори» зі Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і Ханського палацу в Бахчисараї з Попереднього списку всесвітньої спадщини.

Доповідь підготували на виконання рішення 205-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)». Її розглянуть на 207-й сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО, яка пройде з 9 до 23 жовтня 2019 року в Парижі.

Поділитись: