Ірина Венедіктова у студії hromadske
Фото:

hromadske

Президент Володимир Зеленський запропонував народним депутатам призначити нинішню очільницю ДБР Ірину Венедіктову на посаду генерального прокурора України.

Про це глава держави заявив депутатам під час засідання фракції «Слуга Народу», розповів hromadske депутат Юрій Камельчук.

Інше джерело hromadske у владній фракції заявило, що парламентарі чекають від президента на подання щодо нового генпрокурора, розглянути його можуть вже 17 березня.

Зазначимо, що Венедіктова є тимчасово виконувачкою обов'язків глави Державного бюро розслідувань.

Нагадаємо, 5 березня Верховна Рада висловила недовіру і звільнила з посади генерального прокурора України Руслана Рябошапку. Виконувачем обов'язки генпрокурора став заступник Рябошапки Віктор Чумак.

Перед звільненням сам Рябошапка наголосив, що реформа прокуратури, яку розпочали за його керівництва, вже увійшла в історію через масове очищення та оновлення.

«Постанова побудована на відвертій брехні та маніпуляції. Мене не цікавить думка Бужанського (ініціатора постанови про висловлення недовіри генпрокурору — ред.) про реформу прокуратури. Для мене найкращою оцінкою є лист батька Катерини Гандзюк, який висловив сподівання, що її вбивць буде покарано. На незалежного прокурора не можна тиснути — його можна тільки звільнити. Я йду — але лише для того, щоб повернутись», — підсумував Рябошапка й одразу покинув залу засідання.

Поділитись: