Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради нацбезпеки та оборони про показники державного оборонного замовлення на 2020 рік та 2021, 2022 роки.

Відповідний указ опубліковано на сайті глави держави.

Контроль за виконанням цього рішення покладено на секретаря РНБО Олексія Данілова, указ президента набув чинності з дня опублікування. Зазначимо, що низка пунктів цього документа засекречені.

РНБО затвердила оборонне замовлення 18 лютого, на його виконання планують виділити 25,848 мільярда гривень. Попередні розрахунки показали, що 90% з оборонного замовлення виконають вітчизняні постачальники.

Загалом у 2020 році фінансування оборони і безпеки збільшено до 245,8 мільярда гривень. В рішенні РНБО зокрема передбачена закупівля озброєння та військової техніки в обсягах, що забезпечують переозброєння окремих підрозділів (батальйон, дивізіон тощо). Також армія повинна повністю перейти на сучасні засоби розвідки, зв'язку та управління.

Нагадаємо, у жовтні 2019 року міністр оборони заявив, що в Україні планують відкрити більшу частину державного оборонного замовлення. Водночас певну частку закупівель все ж залишать засекреченою.

Поділитись: