Президент Володимир Зеленський заявив, що має декілька кандидатур на посаду очільника української делегації в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі замість Леоніда Кучми.

Про це заявив президент Володимир Зеленський на брифінгу після відкриття другої черги нового корпусу «Охмадиту» у Києві.

«Треба знайти баланс: людина, з якою розмовляє Росія, людина, яку поважають в Україні, людина, яка може домінувати за столом перемовин. Людина, яка не зрадить Україну в дуже складні моменти, адже на вагах наша територіальна цілісність», — розповів Зеленський про вимоги до нового кандидата.

Він додав, що вибір нового очільника делегації «не просто клацання», а одне з найскладніших кадрових рішень.

«У нас є декілька претендентів. Один — віцепрем'єр-міністр Резніков. Ми також говоримо з першим президентом України Кравчуком. Є ще пара кандидатур», — зазначив президент.

Він також запевнив, що всі розглянути кандидати будуть певною мірою брати участь у переговорах для досягнення миру на Донбасі як радники або в «інших ролях».

Нагадаємо, 28 липня стало відомо, що голова української делегації у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кучма більше не братиме участь у переговорах в Мінську.

Президент України в 1994-2005 роках Леонід Кучма вдруге очолив українську делегацію в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі 3-го червня 2019 року.

Тимчасово обов'язки очільника української делегації буде виконувати Олексій Резніков, який наразі є першим заступником глави української делегації в ТКГ.

Поділитись: