Президент Володимир Зеленський назвав «червоні лінії», які він не порушить на посаді президента. Зокрема він наголосив на неможливості федералізації України та неможливості вирішення війни на Донбасі через поступки територіями.

Про це Зеленський сказав під час пресконференції за підсумками «нормандського саміту».

«Я хочу окреслити ряд принципів, які я, як президент України ніколи не порушу та з якими не погодиться український народ. Це неможливість федералізації — Україна унітарна держава, це незмінна стаття Конституції та непорушний принцип існування держави», — сказав президент.

Також Зеленський наголосив на неможливості впливати на вектор руху та розвитку України.

«Україна незалежна, самостійна, демократична держава, вектор розвитку, якої обиратиме виключно народ України», — підкреслив український президент.

Третьою «червоною лінією» Зеленський назвав неможливість компромісів щодо врегулювання ситуації на Донбасі через поступки Україною власними територіями.

«Усі ми знаємо, що для кожного українця і Донбас, і Крим це Україна», — додав Зеленський.

9 грудня, у Парижі відбулася перша за останні три роки зустріч «нормандської четвірки» Аби відновити перемовини щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, у французькій столиці зустрілися лідери України, Росії, Німеччини та Франції. Також у межах саміту відбулися перші особисті перемовини Володимира Зеленського та Володимира Путіна.

Усе про переговори на «нормандському саміті» читайте в нашому онлайні.

Поділитись: