Зеленський заявив, що Україна «не розглядає альтернатив» законопроєкту про допомогу від Конгресу США

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна не розглядає альтернатив допомозі від США у межах законопроєкту про додаткове фінансування від Конгресу.
Про це він заявив під час спільного брифінгу з віцепрезиденткою США Камалою Гарріс.
«Ми дуже розраховуємо на позитивне рішення Конгресу. Для нас цей пакет життєво важливий. Ми не розглядаємо на сьогодні альтернативи, тому що розраховуємо на Сполучені Штати як на нашого стратегічного партнера, і [сподіваємося] що він залишиться стратегічним партнером. Якщо ми говоримо про альтернативу, це значить, що це не наш стратегічний партнер», — наголосив президент.
Він підкреслив, що не вважає «зрадницькою позицією» перебіг ухвалення законопроєкту, і додав: «Я не думаю, що наш стратегічний партнер може дозволити собі не підтримати Україну».
На питання журналістки про «план Б» в тому разі, якщо Конгрес не схвалить допомогу, Камала Гарріс наголосила: «У нас тільки один план — "план А" — забезпечити Україну всім, що їй необхідно».
Вона переконана, що якщо законопроєкт поставити на голосування, він буде проголосований.
Зеленський розповів, що нині США та Україна домовилися, що сторони «повинні сфокусуватися на роботі з Конгресом», а вже після цього країни перейдуть до теми гарантій безпеки.
Трохи контексту
Законопроєкт щодо фінансової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на 95 млрд доларів передбачає 60 млрд доларів на підтримку України, 14,1 млрд доларів на безпекову допомогу Ізраїлю, 9,2 млрд доларів на гуманітарну допомогу та 4,8 млрд доларів на підтримку регіональних партнерів в Індійсько-Тихоокеанському регіоні.
Це новий законопроєкт Сенату, запропонований після того, як республіканці 7 лютого заблокували ширшу пропозицію, що містила допомогу Ізраїлю, Україні та Тайваню й водночас передбачала зміни у захисті американського кордону та міграційної політики. Це був компроміс двох партій після місяців дискусій. Проте законопроєкт майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.
Напередодні голосування в Сенаті республіканці Палати представників запропонували власний пакет фінансування лише для Ізраїлю, без коштів для України та змін у політиці із захисту кордону. А втім, Палата представників не змогла ухвалити й окремий законопроєкт республіканців про надання допомоги лише Ізраїлю.
Наразі ухвалення законопроєкту на 95 млрд доларів загальмоване, оскільки Палата представників США пішла на перерву до 28 лютого, так і не ухваливши цей документ.
- Поділитися: