Президент Володимир Зеленський заявив, що змусить депутата від «Слуги Народу» Романа Іванісова скласти мандат та покинути партію, якщо інформація про непогашення судимості підтвердиться.

Про це він сказав під час зустрічі з журналістами в Очакові.

«Завтра у мене будуть реальні дані, я хочу розібратися, фейк це чи реально у нього є причетність до кримінальної справи, пов’язаної зі зґвалтуванням. Якщо завтра хоч щось, я вимушу цю людину скласти мандат і піти з партії «Слуга Народу».

Людина буде покарана, якщо були почищені дані», — запевнив президент.

Він нагадав, що з фракції вже виключили двох депутатів — Анну Скороход та Антона Полякова.

Нагадаємо, під час брифінгу 20 листопада Руслан Рябошапка заявив, що депутат від «Слуги Народу» відбув покарання. За його словами, перевірку погашення судимості проводила не Генпрокуратура, а інші правоохоронні органи.

«Ті факти, про які ви говорили (тюремний термін за зґвалтування — ред.), підтвердилися. Судимість була погашена, і тому вважається, що людина несудима на даний момент. Це важливо», — сказав Рябошапка.

Згодом у пресслужбі ГПУ повідомили, що інформація про погашення судимості не є підтвердженою. Її перевірка наразі триває.

Сам депутат повідомив про те, що тимчасово зупинив членство у фракції.

Як повідомляли UNN з посиланням на правоохоронців, Іванісов був затриманий 14 вересня 1995 року Куйбишевським райвідділом міліції Запорізької області за ст. 117 ч. 3 (зґвалтування неповнолітньої), і ст. 118 ч. 2 (зґвалтування неповнолітньої неприродним чином) Кримінального кодексу України, який діяв на той час.

22 вересня його відправили до СІЗО, але через три дні відпустили за рішенням суду. Однак, 25 жовтня 1995 року міліція затримала його повторно. 21 березня 1996 року Іванісов засудили до 3,6 року позбавлення волі, з яких відбув 2 роки 6 місяців виправно-трудових колоній загального режиму.

Сам Іванісов на своїй сторінці у Facebook ці факти заперечив і навіть прикріпив фотокопію довідки про відсутність судимості.

Поділитись: