Президент України Володимир Зеленський скоротив перелік посад у сфері зовнішньополітичної діяльності, претенденти на які попередньо погоджуються з главою держави.

Про це йдеться у відповідному указі оприлюдненому на сайті глави держави.

Відповідно до документа, перелік посад, кандидатури на які повинні бути попередньо погоджені з президентом України скорочено до 3 позицій.

«Установити, що кандидатури на посади першого заступника, заступника міністра закордонних справ України та генерального консула України попередньо погоджуються з президентом України», — йдеться в указі.

Таким чином, з переліку виключено посади: керівника структурного підрозділу Міністерства закордонних справ України, радника-посланця, радника дипломатичного представництва України в іноземній державі, при міжнародній організації, ректора, першого проректора, проректора Дипломатичної академії України при Міністерстві закордонних справ України.

Раніше повідомлялось, що Зеленський підписав закон про охорону географічних зазначень.

З часів президента Ющенка з 2008-го року по суті апарат президента визначав кадрову політику МЗС. Раніше в інтерв'ю hromadske новий міністр закордонних справ Вадим Пристайко зазначив, що категорично не погоджується з тим, що ОП погоджує радників, керівників структурних підрозділів в МЗС, яких у світі кілька сотень. Зокрема, «якщо президент Зеленський вважає, що моє рішення неправильне, я готовий звільнити цю посаду».

Поділитись: