Володимир Зеленський зустрівся з Вселенським патріархом Варфоломієм
Фото:

Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський у межах другого дня офіційного візиту до Туреччини 8 серпня зустрівся зі Вселенським патріархом Варфоломієм.

Зустріч відбулася в резиденції Вселенського патріарха на Фанарі.

Вселенський Патріарх укотре підтвердив підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, а Зеленський подякував йому за підтримку.

«Наша спільна цінність – життя людини. І це головне для мене, особливо зараз, коли я став президентом України. Влада не повинна втручатися у церковні справи, я захищатиму незалежність церкви», – наголосив Зеленський.

Нагадаємо, православна церква України на початку 2019-го року отримала томос про автокефалію і цей документ мав би сприяти об’єднанню українських православних християн. Однак, віднедавна розпочався новий виток публічного конфлікту між почесним патріархом ПЦУ Філаретом та предстоятелем новоствореної церкви, митрополитом Епіфанієм.

  • 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.
  • 5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України.
  • 6 січня Варфоломій передав Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Таким чином, процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно була завершена.
  • 7 січня у Софії Київській відбулося перше богослужіння після надання томосу Православній церкві України.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

Поділитись: