Генерал-лейтенант Збройних сил України, командир Оперативного командування «Південь» Руслан Хомчак
Фото:

Владислав Мусієнко/УНІАН

Президент Володимир Зеленський звільнив Віктора Муженка з посади голови Генштабу України та призначив на цю посаду Руслана Хомчака.

Про це йдеться в указі Зеленського.

Досі Хомчак працював в Генштабі під керівництвом Муженка, а у 2014-му він керував операцією виводу військових з Іловайська.

Хомчак був начальником штабу 24-ї окремої механізованої бригади у Яворові на Львівщині, командував 300-м окремим механізованим полком у Чернівцях, очолював 72-у окрему механізовану бригаду у Білій Церкві. До призначення начальником Генштабу був керівником оперативного командування «Південь».

Вже екс-начальник Генерального штабу Віктор Муженко у 2014-ому році заявляв, що Руслан Хомчак сам проявив ініціативу поїхати в Іловайськ: «Я йому сказав, що там достатньо полковника з вашого штабу, щоб він підтримував цю взаємодію, а ваше завдання - керувати підрозділами у всьому секторі. Він попросився, що буквально виїде організує взаємодію, подивиться, розбереться там в ситуації і повернеться. Так трапилось, що у період 20-21 серпня зав’язались бої за Іловайськ і він там так і залишився. І вже виходив безпосередньо в ніч з 28 на 29 серпня».

28 серпня 2014 року українські війська потрапили в оточення під Донецьком, в Іловайську — місті, яке вони за два з половиною тижні боїв так і не змогли взяти під свій контроль.

Наступного дня із бойовиками начебто вдалося домовитися про «зелений коридор» для виведення бійців та техніки. Обидві колони під час виходу із міста були розстріляні бойовиками та російськими регулярними частинами.

За офіційними даними в «Іловайському котлі» загинули 366 військових, 249 були поранені, 128 потрапили в полон, 158 вважаються зниклими безвісти.

Поділитись: