Ірина Венедіктора, архів
Фото:

Ірина Венедіктора/Facebook

Президент Володимир Зеленський звільнив Романа Трубу з посади директора Держбюро рослідувань.

Про це свідчить указ на сайті президента.

До призначення нового директора, його обов'язки виконуватиме депутатка від фракції «Слуга народу», глава комітету Верховної Ради з питань правової політики й правосуддя Ірина Венедіктова.

41-річна Ірина Венедіктова до обрання у парламент була завідувачкою кафедри цивільно-правових дисциплін Харківського національного університету ім. Каразіна (з 2005 року), членкинею науково-консультативної ради Верховного суду, арбітром Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України та суддею Третейського суду за медичними справами. Має звання доктора юридичних наук.

Перед другим туром президентських виборів Володимир Зеленський представив Венедіктову серед 20 людей зі своєї команди як експертку в області реформування судової системи.

Повноцінного керівника відомство отримає приблизно через 3,5 місяці після відставки Труби.

Нагадаємо, закон про перезавантаження ДБР народні депутати остаточно ухвалили 3 грудня. А 24 грудня його підписав президент.

Документ про Держбюро розслідувань передбачає, що відомство буде не центральним органом виконавчої влади, а державним правоохоронним органом.

Ухвалений закон передбачав дочасне припинення повноважень голови Державного бюро розслідувань Романа Труби та його заступників. Згідно з новим законом, глава Бюро самостійно буде здійснювати керівництво органом, не розділяючи повноваження із заступниками, як це визначав передній закон. Також директор ДБР отримує повноваження особисто призначати та звільняти своїх заступників.  

Самого директора ДБР призначатиме президент України за поданням комісії з проведення конкурсу. Таку комісію залишили у складі дев’яти осіб, як і було раніше: по три особи від президента, парламенту та три кандидатури міжнародних партнерів, затверджені урядом.

Поділитись: