Глава Держбюро розслідувань Роман Труба прокоментував ухвалення 3 грудня Верховною Радою закону про зміни у роботі ДБР, які розблокують розслідування справ Майдану.

«Надважливі норми про збільшення кількості працівників та територіальних управлінь були виключені з першочергової версії закону. Ці норми створили б мінімально можливі умови для нормальної роботи слідчих підрозділів, адже наразі вони працюють на межі можливого. Коли одне теруправління охоплює 3-4-5 областей, на одного слідчого — по 100 проваджень, а обласних представництв немає», — написав Труба у Telegram.

Посадовець додав, що сподівається на те, що парламент повернеться до цих питань.

Труба також подякував команді та слідчим за спільну роботу. Зазначимо, що ухвалений законопроєкт передбачає дочасне припинення повноважень голови Державного бюро розслідувань Романа Труби та його заступників.

«Створення Державного бюро розслідувань увійде до підручників з юриспруденції. Україна понад 20 років чекала на ДБР, і лише за рік — без жодної підтримки, в умовах правового хаосу, всупереч, а не завдяки багатьом процесам, ми створили та запустили в роботу центральний апарат та сім територіальних управлінь», — підкреслив Роман Труба.

Нагадаємо, Верховна Рада остаточно ухвалила закон про зміни у роботі Держбюро розслідувань, які розблокують розслідування справ Майдану. Йдеться про президентський законопроєкт № 2116 «Про внесення змін до Закону України «Про Державне бюро розслідувань» щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань».

Окремо депутати проголосували за поправку №318 до законопроєкту про ДБР, яка дозволить слідчим, які розслідували справи Майдану, перейти з Генпрокуратури до ДБР без проходження конкурсу. За неї проголосували 334 депутати.

Саме через вимогу ухвалити цю поправку 21 листопада адвокатка родин загиблих на Майдані Євгенія Закревська оголосила голодування.

У коментарі hromadske Закревська повідомила, що буде голодувати, поки справи Майдану не будуть розслідувати.

Раніше Закревська казала, що якщо не перевести слідчих, справи Майдану «передадуть у пустоту», попри те, що у ДБР вже створили новий підрозділ для розслідування справ Майдану.

Нагадаємо, 21 жовтня 2019-го генпрокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про створення департаменту процесуального керівництва (не плутати з досудовим розслідуванням) у провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку з протестами 2013-2014 років, а за два дні колишнього начальника управління спеціальних розслідувань ГПУ, яке займалося справами Майдану, Сергія Горбатюка звільнили з Генпрокуратури.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 97 людей (84 мітингувальників та 13 силовиків).

Поділитись: