Володимиру Зеленському представили проєкт реорганізації Адміністрації президента України та її перенесення в будівлю на Європейській площі в центрі Києва, де зараз розташовується центр ділового та культурного співробітництва «Український дім».

Як видно на відео, оприлюдненому в соцмережах, у презентації брали участь співробітники адміністрації президента.

Проєкт пропонує реорганізувати АП в офісу типу open-space, однак реконструйована будівля «Українського дому» в ньому фігурує як «нова АП — центр розвитку країни». За планом, будівлю здебільшого збережуть в її нинішньому вигляді.

За проєктом, у ній передбачено створення актового залу на 500 осіб, коворкінгу для громадян, які звертатимуться до адміністрації з ініціативами, кафе та спортзалу. Питання реалізації права громадян на протест біля будівлі АП і транспортні нюанси наразі залишаються у стадії опрацювання.

Кабінет Зеленському запропонували обрати з двох варіантів — з видом на Дніпро або з видом на Європейську площу. Він віддав перевагу другому, назвавши його символічним.

Глава адміністрації президента Андрій Богдан запевняє, що з держбюджету на це не витратять «ні копійки» 

В нинішній будівлі адміністрації президента на вул. Банковій Зеленському пропонують облаштувати музейний комплекс.

Будівлю «Українського дому» побудований у 1982 році на місці знесеного триповерхової будівлі готелю «Європейський». Під час Помаранчевої революції у 2004 році в ньому був штаб кандидата у президенти Віктора Ющенка, а під час Євромайдану в 2014 році в будівлі дислокувалися силовики внутрішніх військ. Нині в будівлі проходять конференції, з’їзди, виставки, презентації, концерти, літературні зустрічі та інші заходи. Загальна площа будівлі становить 17 550 м².

Нагадаємо, перенести Адміністрацію президента запропонував глава держави Володимир Зеленський. У Державній охороні готові до такого варіанту, але кажуть, що це «не кращий варіант».

За словами колишнього голови АП, вартість перенесення може скласти «декілька десятків мільйонів доларів».

Поділитись: