ENRU

Земельна реформа виключена зі списку обов'язкових умов МВФ

Земельна реформа виключена зі списку обов'язкових умов для отримання чергового траншу від МВФ.

Про це повідомив міністр фінансів України Олександр Данилюк, передають «Українські Новини».

«Так, земельна реформа вийшла з цього списку. Але необхідність земельної реформи для розвитку української економіки очевидна. Її потрібно було вже давно провести, тому не важливо, є вона в програмі МВФ чи ні, її потрібно робити», — зазначив Данилюк.

Також він додав, що Україна розраховує до кінця року на отримання двох траншів від Міжнародного валютного фонду.

Крім того, міністр зазначив, що зараз обидві сторони переговорів дотримуються старого графіка, який передбачає отримання двох кредитів.  Питання про суму буде вирішуватися в ході переговорів.

«Поки я думаю, що ми зберігаємо старий графік. Немає причин для його перегляду. Так, це буде важкувато, але я вважаю, що ми можемо вписатися в старий графік,» — додав міністр. 

У липні, виступаючи на бізнес-форумі в Лондоні, прем’єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що проект земельної реформи «готовий на 90%». Він пообіцяв, що відповідний законопроект внесуть до парламенту. Однак не сказав, коли саме. Навесні уряд презентував концепцію земельної реформи. Вона передбачає, що землю зможуть купувати виключно громадяни України, не більше 200 гектарів на одну особу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Мораторій на продаж землі порушує конституційні права українців», — словацький реформатор.

Запровадження ринку землі було одніє з вимог, яку Україні для отримання четвертого кредитного траншу поставив Міжнародний валютний фонд. Проти виступає парламентська опозиція, зокрема «Радикальна партія» та «Батьківщина». Юлія Тимошенко навіть почала збір підписів на підтримку референдуму проти продажу землі. Окрім опозиції проти майбутнього законопроекту виступають великі агрохолдинги — їхніх лобістів достатньо в парламенті, зокрема й серед фракцій більшості.

З 2002-го в Україні діє мораторій на її продаж, який Верховна рада щороку продовжує. 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram