Кабінет міністрів України доручив Державній службі з питань геодезії та картографування (Держгеокадастр) наповнити електронну кадастрову карту України всією інформацією, яка там наразі відсутня.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук під час брифінгу у Києві 11 листопада.

«Нам потрібно нарешті внести всю інформацію в цю електронну систему… Сьогодні у нас на карті України дуже багато «білих плям», які використовують для незаконного збагачення, для несплати податків та у корупційних цілях. Тому до 1 серпня наступного року ми поставили завдання Держгеокадастру повністю наповнити кадастрову карту інформацією про землю», — повідомив Гончарук.

За його словами, надалі в Україні створять єдиний ресурс, об'єднавши усі кадастри, не лише земельні, але й водних та інших об'єктів. На цьому ресурсі буде відкрита інформація про користувачів всіма об'єктами та обмеженнями на користування. Це має спростити діяльність для потенційних інвесторів та побороти корупцію.

Раніше Державна служба України з питань геодезії та картографування (Держгеокадастр) відкрила всю інформацію про відведення земельних ділянок онлайн.

19 вересня в уряді анонсували зміну керівництва Держгеокадастру. 22 жовтня стало відомо, що Кабмін звільнив 12 голів обласних управлінь Держгеокадастру.

Відкриття даних Держгеокадастру є частиною підготовки до запровадження ринку сільськогосподарських земель, який планують запустити 1 жовтня 2020 року.

Поділитись: