На цьогорічних місцевих виборах в Україні 44,2% кандидатів ㅡ це жінки. Найбільше жінок балотується до районних та обласних рад, а найменше ㅡ на посаду міських голів.

Про це повідомляє громадянська мережа «ОПОРА».

Загалом 55,5% кандидатів на місцевих виборах є чоловіками. Стать ще 0,3% кандидатів не вдалося встановити через одруківки у документах.

Ось такий гендерний розподіл кандидатів на місцевих виборах в Україні: 

  • до обласних рад: 57% ㅡ чоловіки, 43,1% ㅡ жінки;
  • до районних рад: 56% ㅡ чоловіки, 44% ㅡ жінки;
  • до рад громад з кількістю виборців понад 10 тисяч: 54,8% ㅡ чоловіки, 45% ㅡ жінки;
  • до громад із кількістю виборців до 10 тисяч: 56,1% ㅡ чоловіки, 44% ㅡ жінки;
  • на посаду міських голів: 83,7% ㅡ чоловіки, 16% ㅡ жінки.

Серед політичних сил відсоток жінок у списках кандидатів практично однаковий і коливається від 42% до 46%, зазначають в «ОПОРІ». Найбільший відсоток жінок у «Радикальній партії Олега Ляшка», та найменший ㅡ у «партії Шарія».

Чому це важливо?

В Україні досі низький рівень представництва жінок у політиці. Так, у Верховній Раді восьмого скликання (2014 - 2019 роки) серед 400 парламентарів було всього лише 12% жінок (тобто 49 депутаток). У Раді нового скликання цей показник трохи покращився, однак все ще низький, у порівнянні з країнами Європи ㅡ 20,6%, тобто 87 депутаток проти 40% у європейських країнах.

У 2015-2017 роках, за даними «Слово і діло», жінки складали лише 5,6% серед міських голів, 9,6% серед голів районного значення, 19,3 % серед голів селищних рад та 32,1% серед голів сільських рад.

У липні 2020 року набули чинності обов'язкові гендерні квоти, які ввели до Виборчого кодексу. Так, партії повинні забезпечити баланс чоловіків і жінок (або навпаки) у співвідношенні «двоє до трьох» у кожній п’ятірці своїх виборчих списків. Тобто жінки мають складати 40% від партійних списків.

Коли місцеві вибори?

Вони відбудуться одночасно по всій Україні 25 жовтня. Тоді виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів. Місцеві вибори в Україні відбудуться за новими умовами голосування й роботи виборчих дільниць через епідемію коронавірусу. Що саме змінилося, як проголосувати не наражаючи себе на небезпеку COVID-19 та що робити, якщо ви вже інфіковані ㅡ можна прочитати у нашому матеріалі.

Поділитись: