Українці назвали Житомир, Вінницю та Івано-Франківськ найкращими містами за рівнем можливостей і свобод.

Про це йдеться у результатах опитування соціологічної групи «Рейтинг» від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту.

Індекс можливостей та свобод оцінювали за 9 параметрами: можливість вільно висловлювати власні думки, вільно пересуватися всіма частинами та районами міста, включатися у процес формування рішень у місті, різноманітно проводити дозвілля, отримувати якісну освіту різних спеціальностей і рівнів, самореалізуватися, займатися підприємницькою діяльністю, отримувати достатньо грошей за роботу та вільно реалізувати свої духовні потреби

Житомир, Івано-Франківськ та Вінниця отримали 3,7 бала із 5. Найгірше оцінили можливості у Миколаєві та Сєвєродонецьку — 3,1 бала.

Так, найкраща ситуація з можливістю вільно висловлюватися (77%) та пересуватися містом (80%) в Івано-Франківську.

Найбільше вважають, що отримують достатньо коштів за свою роботу в Житомирі (36%). Також 57% у Житомирі вважають, що мають можливість включатися у формування рішень у місті.

78% зазначили, що у Вінниці достатньо можливостей для різноманітного дозвілля, а 56% відповіли, що у Вінниці можна отримати якісну освіту.

Щорічне опитування ставлення громадян до органів місцевого самоврядування та надання комунальних послуг проводили у 24 обласних центрах України, що не перебувають під контролем російських чи проросійських сил, включаючи Маріуполь та Сєвєродонецьк на Донбасі. Опитали 19200 респондентів. Статистична похибка для кожного міста не перевищує 3,5%. Досяжність респондентів у середньому склала 67,7%. 

Поділитись: