Новий закон про мову не вносить правки до Кримінального кодексу, а тому його порушення не підлягає кримінальній відповідальності.

Про це в ефірі програми Громадського «Нині вже» заявив голова комітету Верховної Ради з питань культури і духовності Микола Княжицький, один зі співавторів закону.

«Для того, щоб ввести кримінальну відповідальність, необхідно внести зміни до Кримінального кодексу. Закон не вносить жодних змін до Кримінального кодексу, отже жодної кримінальної відповідальності ні за які порушення закону немає», — сказав Княжицький.

Він також уточнив, що люди, щодо яких було порушено закон про мову, зможуть поскаржитися Уповноваженому з питань української мови, а він своєю чергою складе відповідний акт та подасть заяву до суду. Княжицький додав, що в Україні вже діють державні органи, які займаються регулюванням цього питання, а саме — Товариство захисту прав споживачів та Національна рада з питань телебачення та радіомовлення.

За словами Княжицького, закон передбачає два роки перехідного періоду, а також створення шкіл з вивчення української мови. Він зазначив, що закон ще не ухвалений Верховною Радою і над ним продовжують працювати.

Раніше одна з ініціаторок законопроекту, депутатка від партії «Самопоміч» Олена Сотник повідомила, що у законі про державну мову №5670-д чітко вказано, що він не регулює сферу особистого життя.

Нагадаємо, 4 жовтня Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект №5670-д, який визначав статус української мови як офіційної державної мови в Україні та передбачав адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення норм закону.

Згідно із законопроектом, єдиною державною мовою в Україні є українська, а «спроби запровадження в Україні офіційної багатомовності» всупереч Конституції України «провокують мовний розкол країни, міжетнічне протистояння та ворожнечу і спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу». Проект передбачає, що українською мовою має володіти кожен громадянин України, а також усі претенденти на українське громадянство. Також українською мовою мають розмовляти усі високопосадовці та керівники силових структур, депутати усіх рівні, судді, адвокати, керівники вишів, медпрацівники тощо.

Поділитись: