ENRU

Жорстка політика Німеччини щодо РФ не зміниться при правлінні Меркель — журналіст

Попри особливе ставлення деяких німецьких політичних сил до Росії, загальна політика Німеччини не зміниться, поки при владі сили чинної канцлерки Ангели Меркель.

Про це в ефірі Громадського про вибори у Німеччині заявив журналіст міжнародного відділу газети Die Welt Клаус Ґайґер.

«Соціал-демократична партія має особливі зв’язки з Росією, й інший курс. Теперішні настрої є дружніми до Росії. Але вони були в коаліції з Меркель, і в цей час політика щодо Росії була жорсткою.

Тому я не думаю, що в майбутньому це зміниться. І це стосується інших партій — у коаліції з Меркель вони є слабшими, ніж соціал-демократи. Крайні праві — AFD, також доволі лояльні до Росії. Крім того, були деякі зауваження від ліберальних кандидатів, які були більш дружніми до Росії, ніж заяви Меркель. Це було справді несподівано», — сказав він.

Ґайґер наголосив, що ситуація є доволі складною, але причин хвилюватися поки немає.

«Але в двох словах, — допоки Меркель при владі, не слід боятись, що політика стосовно Росії зміниться», — сказав він.

За результатами екзит-полів на виборах у Німеччині «Християнсько-демократичний союз» отримав 33,5% голосів, а «Соціал-демократична партія» Німеччини — 21%. Ультраправа партія «Альтернатива для Німеччини» отримала 13% голосів. Лідер «Соціал-демократичної партії» Німеччини Мартін Шульц висловився проти коаліції з партією Меркель.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вибори в Німеччині: за чим стежити Україні.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram