Жовтень 2020-го став найтеплішим за весь час у Європі. У світі це один із трьох найтепліших жовтнів за 39 років
У жовтні 2020 року середня температура в Європі була на 0,1°C вищою, ніж у жовтні 2001—го та на 0,2°C вищою, ніж у жовтні 2006—го — двох попередніх найтепліших жовтнях у регіоні.
Як повідомляє Служба Коперника зі змін клімату, температура в жовтні 2020 року на 1,6°C вища за середній показник, який був у 1981-2010 роках.
У службі кажуть, що жовтень був надзвичайно теплим над Центральною, Східною та Північною Європою. Натомість у Південній Європі від Італії до Альп температура була менша за середні показники.
Середня температура повітря за останні 12 місяців (з листопада 2019 по жовтень 2020) у Європі приблизно на 1,7°C перевищує середній показник 1981-2010 років, що робить цей період найтеплішим за період спостережень. Поки найгарячішим календарним роком у Європі був 2019 — його середня температура на 1,2°C вища за 1981-2010 роки.
За оцінками Служби Коперника, цьогорічний жовтень став одним із трьох найтепліших жовтнів по всьому світу. На 0,1°C було тепліше лише у 2015 та 2019 роках. В середньому у світі в жовтні 2020 року було на 0,62°C тепліше, ніж у 1981-2010 роках.
Високі температури фіксували на заході США, у Парагваї, Болівії, на півдні Бразилії та Намібії. Натомість у центральній частині Сполучених Штатів та на півдні Канади температура була нижчою за середню.
Чому збільшення температури називають проблемою?
За оцінками Міжурядової групи з питань зміни клімату при ООН, до середини XXI століття середня температура у світі зросте на 1,5 градуса за Цельсієм. Це теоретично припустима норма, перевищення якої може призвести до зменшення урожайності рослин і, відповідно, змін в екосистемах світу.
До прикладу, вчені з Ексетерського університету з’ясували, що в багатьох країнах світу глобальне потепління нагріває ночі швидше, ніж дні. Вони наголошують, що багато видів біологічної активності, такі як годування, відбуваються в певний час доби. Тому зміни між нічними й денними температурами в багатьох частинах світу матимуть серйозні наслідки для видів, які населяють ці регіони, і їх здатності адаптуватися до змін клімату.
Зокрема, це може мати наслідки для росту рослин і тварин, таких як комахи та ссавці. Найбільше постраждають види, які активні тільки вночі або вдень.
Є й менш очевидні наслідки глобального потепління: приміром, воно може вплинути на смак пива, оскільки через зміну температури зміниться і врожайність хмелю.
- Поділитися: