Медичний журнал Lancet заявив про відкликання статті, через яку зупинили глобальне випробування гідроксихлорохіну для лікування COVID-19 через побоювання збільшити рівень смертності.

Про це пише The Guardian.

У Lancet заявили, що зробили це після прохання автора, професора Мандіпа Мехри, з лікарні у Бостоні. Він стверджує, що тепер не може ручатися за точність даних.

Редактор Lancet Річард Хортон каже, що шокований такою заявою науковця.

«Це шокуючий приклад незаконних дій у сфері дослідження під час глобальної надзвичайної ситуації у галузі охорони здоров’я», — сказав він. 

Зазначається, що незалежній аудиторській компанії запропонували перевірити базу даних, яку надала для дослідження американська компанія Surgisphere, щоб переконатися, що вона містить дані про понад 96 тисяч пацієнтів з коронавірусом у 671 лікарні по всьому світу. Аудит має перевірити, чи отримали базу правильно і чи є вона перевіреною.

Раніше у своєму розслідуванні The Guardian заявив, що американська компанія Surgisphere надавала базу даних щодо досліджень лікування COVID-19 для Всесвітньої організації охорони здоров’я, урядів країн світу й авторитетних медичних видань. Але є підстави вважати, що ці дані є хибними — а на їхній основі, серед іншого, ухвалювалися рішення щодо лікування коронавірусної хвороби.

В авторитетних медичних виданнях Lancet і New England Journal of Medicine публікувалися дослідження про COVID-19 саме на основі даних цієї маловідомої американської компанії.

Зазначимо, у Всесвітній організації охорони здоров'я повідомили, що відновлюють випробування гідроксихлорохіну для лікування COVID-19.

Поділитись: