У розпорядженні журналістів знаходиться кілька сотень документально підтверджених справ про офшори представників світової еліти.

Про це в ефірі Громадського розповів редактор проекту «Центр з дослідження корупції та організованої злочинності» (OCCRP) Дрю Салліван.

За його словами, над проектом працювало 76 журналістів, які обробили 11 мільйонів документів, та виявили велику кількість політиків державних діячів, які тримають свої гроші на офшорних рахунках.

 

 

«Дані, які ми отримали – від 1977 року до вчорашнього дня. Ми не знаємо, звідки витекли ці дані, ми знаємо тільки, що це передало анонімне джерело. Там є дані про 11 президентів, 29 найбагатших бізнесменів із Форбса, там було багато відомих людей, політиків та представників організованої злочинності», – сказав він.

Він звернув увагу на те , що серед інших у списку були політичні діячі з Румунії, члени парламенту з Угорщини. «Є троє з Держдуми Росії та з уряду, хоча їм це заборонено законодавчо. Звідти йде допомога іншим країнам, які фінансуються, наприклад Сирії. Це близько 230 таких історій, та там фігурують великі цифри», – наголосив журналіст.

Салліван наголосив, що зараз буде тяжко для всіх цих політиків спростувати дану інформацію.

«Це дуже специфічна інформація, якщо ви працюєте з урядом. Це стосується е-мейлів між юристами, та переписки між представниками цих людей. Їм буде дуже тяжко відхилити цю інформацію, сказати, що це неправда. Усе це записано – там, наприклад, є дані про реєстрацію. Ми це бачили в документах, та ми можемо зайти, подивитися і виявити ці компанії, ці ділянки землі, та підтвердити, що це все так», – сказав він.

«Це велика кількість людей, які уникають податків, це політики найвищого ґатунку. Це сотні випадків, коли бізнесмени та політики перекидають гроші туди-сюди між офшорними рахунками, на підставних людей, використовують рахунки з інших країн. Це дуже величезний брудний світ, де люди нечесно грають з грошима. Є випадки уникання оподаткування, відмивання грошей, а також хабарів. Тут сотні та тисячі документів», – підсумував журналіст.

/Фото novovrijeme.ba

Поділитись: