Журналіст нідерландського телеканалу RTL Даніель Верлаан зміг потрапити на закриту відеоконференцію міністрів оборони ЄС у Zoom. Йому одразу ж порадили забиратися та пригрозили поліцією.

Про це повідомив сам журналіст. За його словами, код конференції міністрів частково показала міністерка оборони Нідерландів Анк Бейлевелд.

«Новина: я отримав доступ до таємної онлайн-зустрічі між міністрами оборони 27 країн ЄС. Міністерка Бейлевелд поширила фото зустрічі з частиною пін-коду, який можна було вгадати за кілька спроб», — написав Даніель у Twitter.

Глава європейської дипломатії ЄС Жозеп Боррель зупинив конференцію та запитав Верлаана чи знає він, що під'єднався до закритої відеоконференції.

Журналіст відрекомендувався міністрам та додав: «Вибачте, що заважаю вашій зустрічі, я її зараз покину».

Боррель зазначив, що підключення до закритої відеоконференції порушує закон, і порадив Варлаану «від'єднатися швидше, ніж приїде поліція». Усього журналіст пробув на конференції міністрів кілька хвилин.

Раніше експерти з кібербезпеки неодноразово заявляли про сумніви щодо безпеки китайського сервісу для відеозв'язку Zoom.

Так, у 2019 році в сервісі знайшли вразливість, яка дозволяє отримувати доступ до вебкамер користувачів. Apple була змушена видалити програмне забезпечення Zoom з Mac.

Ще одна претензія до Zoom стосується випадково згенерованого коду відеоконференцій довжиною від 9 до 11 цифр. За цим номером учасники можуть приєднатися до бесіди. Дослідники дійшли висновку, що зловмисники легко можуть дібрати ці цифри та долучитися до будь-якої відеоконференції. Наприклад, уже з'явився так званий Zoombombing, коли невідомі транслюють свій контент (порно, жорстокі відео) в чужих бесідах.

Детальніше про те, чому так легко отримати доступ до Zoom-конференцій, можна прочитати у матеріалі.

Поділитись: