Журналістів не допустять до обміну полонених, що має відбутися 29 грудня на Донбасі.

Про це hromadske повідомив речник штабу операції Об'єднаних сил Віталій Саранцев.

«Ми не відмовляли в акредитації журналістів, тому що у нас немає таких повноважень. Штаб ООС не є організатором даного заходу (обміну полонених — ред.). Сили ООС лише забезпечують проведення заходу, але не організовують його», — зазначив прессекретар.

За словами Саранцева, штабу повідомили, що фото та відеоматеріали має надати Офіс президента України.

Також речник додав, що у штабі зібрали список журналістів, які зверталися до них за акредитацією на обмін і, в разі надходження відповідного наказу, журналістів можуть допустити до заходу.

Нагадаємо, 23 грудня на переговорах у Мінську Тристороння контактна група домовилася про обмін полонених між Україною та самопроголошеними «Л/ДНР» до кінця 2019 року. Зеленський заявив, що обмін запланований на 29 грудня, однак остаточні списки досі не узгоджені.

Раніше два джерела, дотичних до судової справи про розстріли на вулиці Інститутській в Києві, розповіли hromadske, що українська сторона планує передати бойовикам «ДНР» і «ЛНР» колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілі людей на Інститутській 20 лютого 2014 року, в межах обміну полонених. Йдеться про Олега Янішевського, Сергія Зінченка та Павла Аброськіна, які перебувають під вартою, а також Сергія Тамтуру й Олександра Маринченка, які залишаються під цілодобовим домашнім арештом.

Родини Героїв Небесної сотні звернулись до президента Зеленського з проханням не звільняти колишніх беркутівців для обміну.

24 грудня ознайомлений з питаннями обміну адвокат Валентин Рибін заявив, що Україна викреслює ексберкутівців зі списків на обмін і тим самим ставить увесь обмін під загрозу зриву.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile