УКРАЇНА

Журналісти звернулися до міністра оборони через складність акредитації в зону бойових дій

13 червня, 2018 19:19
УКРАЇНА/Журналісти звернулися до міністра оборони через складність акредитації в зону бойових дій
Зберегти
Вигляд
Українські та іноземні журналісти звернулися до міністра оборони Степана Полторака через труднощі акредитації у зону Операції Об’єднаних сил.

Українські та іноземні журналісти звернулися до міністра оборони Степана Полторака через труднощі акредитації у зону Операції Об’єднаних сил.

Текст заяви наводить прес-служба Інституту масової інформації.

Журналісти заявили, що процес акредитації став непрозорим, невиправдано затягнутим та таким, що не відповідає задекларованому публічно порядку акредитації.

«Особливо наголошуємо, що журналісти інтернет-ЗМІ, які до того регулярно працювали в АТО, почали масово отримувати відмови на підставі того, що «електронне ЗМІ – це не ЗМІ», «інтернет-ЗМІ не зареєстроване як «нормальне» ЗМІ» тощо», — йдеться у заяві журналістів до глави Міноборони.

Медійники також заявили, що від них вимагають додаткових документів, які не зазначені в переліку обов’язкових для акредитації.

«Окрім усього, вимога подання публікацій дискримінує журналістів, які тільки починають працювати над висвітленням військових питань», — заявили журналісти.

Вони зазначили, що масово почали стикатися з труднощами акредитації з травня 2018 року, коли замість АТО розпочалася Операція Об’єднаних сил.

Журналісти закликали Міністерство оборони:

  • пришвидшити процес надання акредитацій журналістам та зробити його прозорим,
  • припинити невиправдану дискримінацію журналістів інтернет-ЗМІ,
  • ще раз оприлюднити роз̕̕’яснення щодо правил отримання акредитації та роботи журналістів у зоні проведення ООС.

Спільну заяву підписали ГО «Інститут масової інформац»ії, ГО «Крос Медiа» (Zaborona.com),  ГО «Детектор медіа», журналіст інтернет-видання LB.ua та кореспондент каналу France 24.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кінець АТО: що чекає на Донбас із початком операції Об'єднаних сил

30 квітня Петро Порошенко оголосив про офіційне завершення формату Антитерористичної операції на території Донбасу і перехід до операції Об'єднаних сил.

Таким чином на сході України позпочалася операція Об'єднаних  сил на чолі з командувачем і Об'єднаним штабом.

Об'єднаний оперативний штаб уже діє в системі Генштабу. Йому підпорядковуються не тільки підрозділи Збройних сил, але й усі силові структури, що перебувають на території Донецької та Луганської областей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Командувач Об'єднаного оперативного штабу:   хто такий Сергій Наєв

Після набуття чинності президентського закону про реінтеграцію Донбасу саме на Об'єднаний оперативний штаб покладаються повноваження щодо регуляції ситуації у зоні бойових дій на сході України, замість штабу АТО.

Пов`язані новини