Життя

Жителі російського Лабитнангі нічого не знають про політв'язня Сенцова

14 березня, 2018 02:21
Життя/Жителі російського Лабитнангі нічого не знають про політв'язня Сенцова
Зберегти
Вигляд
Жителі Лабитнангі на Ямалі, де відбуває термін український політв'язень Олег Сенцов, нічого не знають про кримського режисера. Ті ж, хто чув про нього, відмовляються говорити про це на камеру.

Жителі Лабитнангі на Ямалі, де відбуває термін український політв'язень Олег Сенцов, нічого не знають про кримського режисера. Ті ж, хто чув про нього, відмовляються говорити про це на камеру.

Громадське побувало в місті, де розташована колонія №8 «Белый медведь», де утримують Олега Сенцова.

У цю пору року в Лабитнангі, який стоїть на березі річки Обь, можна дістатися гелікоптером або по «зимнику» — тимчасовій дорозі, що діє тільки в морози. З потеплінням вона йде під воду.

У виправній колонії «Білий ведмідь» тільки одна людина визнана політв'язнем, це Сенцов. Його етапували в Лабитнангі восени 2017-го. Через вологий клімат морози тут переносяться важче, ніж в Якутії, де Сенцов сидів раніше, тому стан здоров'я режисера погіршується.

Російське телебачення про нього давно не згадує. Громадське запитало на вулицях Лабитнангі жителів, чи знають вони, хто такий Олег Сенцов. Усі опитані дали негативну відповідь, хтось, почувши його ім'я, швидко пішов. Тільки одна жінка згадала, що чула його ім'я, але відмовилася висловити своє ставлення до цієї історії.

У грудні 2017 року до Сенцова приїжджав його адвокат Дмитро Дінзе. За словами адвоката, Сенцов сильно змінився в тюрмі.

«Він став жорсткішим, це однозначно, став досить просунутий у багатьох тюремних питаннях (мова про тюремний побут — ред.). У Сибіру, ​​на півночі, швидко вчишся. Це не те, що середня смуга, там зовсім інші зеки, інші люди і т.д. (Зазвичай в таких колоніях сидять люди, засуджені за тяжкими та особливо тяжкими статтями, які отримали довгі терміни — ред.)», — каже Дінзе.

Олег Сенцов відмовляється від побачень з близькими. Каже, що так йому легше триматися. Його листи стають все більш сухими і однотипними. За словами правозахисниці Зої Свєтової, Олег «сам себе замурував», намагаючись відгородитися від зовнішнього світу і спілкування. Вони говорили телефоном близько місяця тому, і Свєтова каже про важкий психологічний стан режисера.

Вона каже, що мовчання Сенцова не допомагає його звільненню, оскільки важко розповідати політикам про людину, яка сама про себе говорити не хоче. Олег також говорив адвокату, що ув'язнені весь день чимось зайняті, розпорядок дня схожий на армійський. У Якутську у Сенцова було більше можливостей писати. Але від якихось «поблажок» з боку керівництва колонії він відмовився.

В Лабитнангі живе трохи більше 30 тисяч людей, у сусідньому Салехарді — столиці Ямалу — трохи більше 40 тисяч.

У цих містах немає правозахисників, а місцеві адвокати, журналісти і співробітники колонії відмовляються говорити про Сенцова на камеру.

Від листів Сенцов поки не відмовляється, але відповідає не часто. Зараз режисер просить нічого йому не передавати. Кожні три місяці він може розраховувати на одну передачу вагою 20 кг.

Нагадаємо, у серпні 2015 року в Ростові-на-Дону українського режисера Олега Сенцова засудили до 20 років колонії суворого режиму.

Його звинувачують у створенні терористичної організації на території анексованого Криму.

Пов`язані новини