ENRU

Суддею Конституційного суду обрали Віктора Городовенка

D7cefb965ccf0d119
З'їзд суддів обрав суддею КС Віктора Городовенка, Фото: sud.ua

З'їзд суддів обрав суддею Конституційного суду за своєю квотою голову Апеляційного суду Запорізької області Віктора Городовенка.

«За» проголосували 186 делегатів XIV позачергового З'їзду суддів України, передає УНІАН. 

Згідно з підрахунком голосів, у голосуванні взяли участь 283 делегата. 280 бюлетенів для голосування визнані дійсними, 3 — недійсними.

За суддю Київського окружного адміністративного суду Андрія Леонтовича віддали голоси два делегата, за суддю Апеляційного суду Львівської області Романа Савуляк — три, за суддю Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ Валентина Крижанівського — шість, за суддю Верховного суду Василя Гуменюка — 38, за суддю Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Сергія Чумака — 45. 

Для того щоб бути обраним суддею КСУ, необхідно 162 голоси.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скарги від громадян, конкурс без змагання та омбудсман: які зміни чекають на Конституційний суд.

Членів Конституційного суду повинні обрати за результатами конкурсів президент України, Верховна Рада, З'їзд суддів України. У законі описується, яким чином відбувається відбір кандидатів і їх призначення.

У прикінцевих положеннях вносяться зміни в порядок обрання обмудсмена — замість таємного голосування Верховної Ради — відкрите голосування.

Нагадаємо, 13 липня парламент підтримав реформування Конституційного суду України. 31 липня Порошенко підписав закон про Конституційний суд

Підписуйтесь на наш канал у Telegram