«Злиті» документи Пентагону: у США вважають, що генсек ООН занадто поступливий до росії

У Сполучених Штатах вважають, що генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш занадто поступливий до росії. Натомість в організації обурюються таким припущенням.
Про це повідомляє BBC, яке ознайомилося зі «злитими» документами.
Файли свідчать про те, що Вашингтон уважно стежив за Гутеррешем. Декілька документів описуються приватне спілкування генсека та його заступниці Аміни Мохаммед.
Так, один із документів стосується зернової угоди, яку уклали Україна та росія за посередництва ООН і Туреччини в липні 2022 року. У файлах ідеться про те, що Гутерреш так прагнув зберегти угоду, що був готовий піти назустріч інтересам росії.
«Гутерреш наголосив на своїх зусиллях щодо покращення експортних можливостей росії. Навіть якщо це стосувалося російських юридичних або фізичних осіб, що потрапили під санкції», — йдеться у документі.
Згідно з оцінкою американців, дії Гутерреша в лютому «підірвали ширші зусилля притягнути москву до відповідальності за її дії в Україні». Однак не вказують, що це за дії.
Представники ООН на умовах анонімності відреагували на закиди США. Один високопоставлений чиновник сказав, що ООН «керується необхідністю пом’якшити вплив війни на найбідніші верстви населення світу», тож «робить усе можливе» для зниження цін на продовольство.
В ООН незадоволені американським ставленням до зусиль генсека. В організації кажуть, що Гутерреш дуже чітко висловлював свою опозицію до війни росії.
Ще один документ від середини лютого описує розмову Гутерреша та його заступниці Аміни Мохаммед. Тоді генсек ООН висловив занепокоєння через заклик президентки Єврокомісії виробляти більше зброї та снарядів через війну в Україні.
Також вони обговорювали саміт африканських лідерів. Мохаммед сказала, що президент Кенії Вільям Руто «безжальний» і вона «йому не довіряє».
«Злиті» документи
Журналісти New York Times виявили, що 7 квітня в соцмережах з'явилася нова партія секретних документів, які нібито розкривають секрети американської безпеки щодо України, Близького Сходу та Китаю. Масштаб витоку разом із конфіденційністю самих документів може завдати значної шкоди.
А перед цим The New York Times заявив, що у Twitter і Telegram «злили» засекречені військові документи про плани США і НАТО щодо нарощування спроможностей української армії перед запланованим контрнаступом.
У документах не зазначено, як, коли і де Україна планує розпочати контрнаступ, але прописаний американський та український погляди станом на 1 березня стосовно того, що може знадобитися ЗСУ для цієї кампанії.
Водночас аналітики помітили, що деякі документи, схоже, були змінені. Зокрема, на одному зі слайдів ідеться, що в окупантів загинуло 16–17,5 тисячі солдатів, а в України — нібито 71,5 тисячі. Однак Пентагон та інші аналітики заявляли, що росія має втрати близько 200 тисяч убитими та пораненими.
Документи опублікували, зокрема на платформі Discord, яка є популярною серед геймерів. 12 квітня у Discord заявили, що співпрацюють із правоохоронними органами. У США не підтверджують, які зі «злитих» документів справжні, та не коментують публікації в медіа.
- Поділитися: