Міноборони заперечило закупівлю папок для діловодства по 3 тисячі грн. Про це писали ЗМІ
У Міністерстві оборони України заперечили, що за понад 20 мільйонів гривень збираються закупити лише 7 тисяч обкладинок для особових справ військових. Таку інформацію поширювали деякі українські ЗМІ.
Про це йдеться в повідомленні Міноборони.
Деякі українські медіа повідомили, що Міністерство оборони замовило 7 тисяч тек для особових справ «осіб молодшого і старшого офіцерського складу, а також осіб рядового, сержантського і старшинського складу». На них начебто мали витратити 20 мільйонів гривень, тобто близько 3 тисяч за одну теку.
В оборонному відомстві пояснили, що 7 тисяч папок — це кількість одиниць лише у першому лоті тендера. Насправді лотів було чотири, з них загалом збиралися закупити 58 тисяч тек. Тобто за такого розрахунку одна тека коштує близько 350 гривень.
«Окремі користувачі поділили цю суму (20 мільйонів гривень — ред.) на кількість одиниць лише в першому лоті — 7 тисяч. Кількість обкладинок у лотах №2, №3 та №4 не врахували. Так і виникла неправдива ціна по 3 тисячі гривень за штуку», — розповіли в Міноборони.
Окрім того, у міністерстві зазначили, що внутрішній фінансовий аудит веде перевірку і щодо ціни 350 гривень за одну теку. Поки він триває, договорів щодо закупівлі цих обкладинок не підписуватимуть, запевнили в міністерстві.
Скандали із закупівлями Міноборони
У січні стався скандал через матеріал журналістів про те, що в угоді Міноборони про закупівлі харчів для низки військових частин ціни на найбільш ходові товари виявилися завищеними у 2-3 рази. Наприклад, Міноборони нібито законтрактувало яйця за ціною 17 грн за штуку, водночас роздрібна ціна у магазинах Києва становить приблизно 7 грн за штуку.
Прем'єр Денис Шмигаль доручив розробити оновлену систему закупівель для української армії, яка має збалансувати дотримання секретності та публічний контроль.
А в березні президент Володимир Зеленський підписав закон щодо запровадження прозорості в оборонних закупівлях. Відповідно до нього, ціни, за якими оборонні замовники купують товари для військових, інші товари та послуги для забезпечення армії, мають обов'язково оприлюднювати в системі Prozorro.
Міністерство економіки України 23 квітня повідомило, що в системі Prozorro тепер публікуватимуть дані про незбройні оборонні закупівлі. Але обсяг оприлюдненої інформації буде обмежений.
- Поділитися: