Українські ЗМІ пишуть про те, що заступник голови адміністрації президента РФ Дмитро Козак повідомив очільнику Офісу президента України Андрію Єрмаку про припинення їхніх прямих переговорів. Але це не так.

Лист, який Козак направив Єрмаку, опублікувало видання «Страна». У ньому російська сторона фактично докоряє українській за те, що з нею неможливо домовитися, і, мовляв, тому немає сенсу далі розмовляти на рівні радників (радники це і є Козак і Єрмак).

Проте, вочевидь, ЗМІ неправильно інтерпретували те, що російською дипломатичною мовою написав пан Козак.

Джерело hromadske, близьке до російських переговорників по Донбасу, підтверджує автентичність листа, але водночас пояснює — йдеться не про вихід з перемовин, а про неефективність, на думку Москви, формату радників (згода на це глави МЗС РФ Сергія Лаврова там також є).

Сам пан Єрмак також підтвердив hromadske, що лист справжній. Але каже, що він не означає припинення діалогу на рівні радників.

Очільник Офісу президента наголошує на «складності та в’язкості» перемовин, а невдоволення Москви, на його думку, викликає «жорсткіша позиція» Києва.

«І лист пана Козака, на мій погляд, — це швидше про тонку дипломатичну гру, коли одна зі сторін перемовин хоче посилити свої позиції та перехопити ініціативу», — пояснює гру московського «колеги» Єрмак.

Втім він наголошує, що говорити про припинення переговорів немає жодного сенсу — «робота, як і раніше, триває».

Серед іншого, з цієї історії можна зробити висновок, що для медіа недостатньо отримати документ і розповісти про нього, треба ще й правильно його прочитати, аби не плодити фейків.

Андрій Єрмак також заявив про те, що переговори у Мінську та в «Нормандському форматі» дають результат, бо «ми маємо четвертий день тиші» на Донбасі. (Насправді тишу таки інколи порушують).

Нагадаємо, Андрій Єрмак, ще коли був не главою Офісу Зеленського, а його радником, вважався головним у так званій тіньовій дипломатії Банкової, зокрема він вів переговори з адвокатом Дональда Трампа та тим таки Козаком (коли він також формально не входив до адміністрації Путіна) в обхід офіційних дипломатичних каналів.

Однак на початку 2020 року і Єрмак, і Козак «формалізували» свої повноваження — перший став главою Офісу президента України, а другий — заступником глави адміністрації президента РФ. Зокрема, Козак перейняв на себе повноваження колишнього радника Путіна Владислава Суркова, який курував так звані «ДНР» і «ЛНР».

Також нагадаємо, що тепер головним перемовником з українського боку у Мінську буде перший президент України Леонід Кравчук, який замінить другого президента Леоніда Кучму.

Поділитись: