ЗМІ: США можуть закупити Abrams для України, а не виділити із запасів. Процес може тривати місяці

Адміністрація президента США Джо Байдена готується схвалити відправлення танків M1 Abrams в Україну. Однак прибуття техніки може зайняти місяці.

Про це пишуть Reuters та AP із посиланням на американських високопосадовців.

ЗМІ вже повідомляли, що адміністрація Байдена схиляється до того, щоби відправити в Україну Abrams M1. Оголошення цього рішення може відбутися вже у середу, 25 січня. А втім, деталі ще з'ясовуються.

За даними ЗМІ, Abrams, ймовірно, будуть закуплені через Ініціативу сприяння безпеці в Україні (USAI) — це програма під керівництвом Міноборони США, за якою Україні для оборони фінансують навчання, оснащення та консультування.

Як зазначається, танки можуть закупити в межах майбутнього пакета USAI. Ця програма дозволяє адміністрації Байдена брати зброю для України від промисловості, а не з чинних запасів США.

Один із посадовців сказав, що, можливо, адміністрація Байдена використає процес USAI, щоб купити Abrams у союзників, відремонтувати їх, а потім відправити в Україну. Цей процес може тривати місяці.

Значна частина допомоги США, яку надсилали досі, надавалася через окрему програму, яка спиралась на запаси Пентагону, щоб швидше доправити озброєння. Але навіть за цією програмою знадобляться місяці, щоб доставити танки Abrams та провести на них навчання для українських військових.

Однак рішення щодо Abrams може допомогти Україні й зараз. За даними ЗМІ, США планує вийти із заявою разом з Німеччиною. Та своєю чергою може схвалити запит на передання Україні танків Leopard 2 німецького виробництва.

Досі Німеччина не погоджувала реекспорт танків, хоча на неї тиснули міжнародні партнери. Берлін хотів аналогічних рішень від партнерів, зокрема США. Тож погоджуючись відправити Abrams у поки що невизначений час, Сполучені Штати можуть задовольнити вимогу Німеччини без негайного відправлення танків.

На тлі цих новин німецьке видання Spiegel повідомляло, нібито канцлер Шольц вже ухвалив рішення щодо танків для України. Проте офіційного підтвердження цьому немає.