ЗМІ: у Росії протестували відключення Рунету від глобальної мережі. Навіщо це потрібно?
У Росії провели навчання зі стійкості російського сектору інтернету, де перевіряли можливість його роботи в умовах фізичного відключення від глобальної мережі. За попередніми даними, навчання пройшли успішно. Їх проводять після ухвалення так званого закону «про суверенний Рунет» 2019 року.
Про це з посиланнями на власні джерела та документи робочої групи «Інформаційна безпека» при автономній некомерційній організації «Цифрова економіка» пише «РБК».
Як зазначає видання, навчання проводили місяць ㅡ з 15 червня по 15 липня. У ньому, за даними джерел «РБК», брали участь всі оператори «великої четвірки» у РФ ㅡ «МТС», «Білайн», «Мегафон» та «Tele2» ㅡ, а також «Ростелеком», «Транстелеком» та «ЕР-Телеком Холдинг».
Видання з посиланням на джерело у телекомунікаційному ринку, пише, що метою навчань було визначити можливість роботи Рунету у разі зовнішніх спотворень, блокувань та інших загроз.
Попередньо навчання визнані успішними, але у документах, які отримало видання, таких висновків немає. Звітні матеріали готуватимуть до 31 серпня.
«Роскомнадзор» ні підтверджував, ні спростовував цю інформацію. Там кажуть, відповідно до законодавства, навчання проводяться щорічно; вони «спрямовані на підвищення цілісності, стійкості і безпеки інфраструктури російського сегмента мережі Інтернет».
Восени 2019 року у Росії набув чинності закон про «суверенний інтернет». Він передбачає встановлення спеціального обладнання і програмного забезпечення, за допомогою якого держоргани влади зможуть стежити за тисячами ключових «вузлів» російського інтернету.
Так, дані направлятимуть до центрального моніторингового центру, який, як зазначається, зможе блокувати інформацію, яку вважатиме загрозою для нацбезпеки країни. Окрім того, це дозволить ізолювати Рунет від решти мережі у разі кібератаки.
За втіленням закону наглядає «Роскомнадзор».
- Поділитися: