ЗМІ: Зеленському представили новий баражувальний боєприпас, який уже випробували на передовій

Президент Володимир Зеленський на заходах у День працівника оборонно-промислового комплексу України, 13 травня 2024 року
Президент Володимир Зеленський на заходах у День працівника оборонно-промислового комплексу України, 13 травня 2024 рокуАндрій Єрмак / Telegram

13 квітня, у День працівника оборонно—промислового комплексу, президенту Володимиру Зеленському представили нову модель баражувального боєприпасу, який може завдавати ударів по об'єктах на оперативно—тактичній глибині понад 100 кілометрів.

Про це пишуть «Мілітарний» та «Українська правда».

13 квітня керівник Офісу президента України Андрій Єрмак публікував фото, як Зеленський вітав працівників і працівниць галузі ОПК з професійним святом. На фото можна побачити, зокрема, як президентові демонструють щось на ноутбуці на тлі безпілотника.

Як зазначає «Мілітарний», назва цього безпілотника все ще тримається в секреті. Але його вже використовували на передовій проти російських окупантів та успішно вразили, зокрема, російський зенітно-ракетний комплекс.

Видання зазначає, що цей новий український баражувальний боєприпас має зайняти ту ж нішу, що й російський «Ланцет», завдаючи високоточних ударів по важливій техніці рф на великій відстані від лінії фронту.

Президент Володимир Зеленський на заходах у День працівника оборонно-промислового комплексу України, 13 травня 2024 рокуАндрій Єрмак / Telegram

Залежно від обраної цілі на борту безпілотника може встановлюватись бойова частина вагою до 3 кілограмів. Є різні версії: уламкова, термобарична або бронебійна з ударним ядром. Остання може пробивати до 40 мм броні та завдавати серйозних уражень техніці, створюючи під час «проламування» корпусу велику кількість вторинних уламків.

Для перехоплення повітряних цілей безпілотник буде оснащуватись уламковою бойовою частиною, яка активується під час зіткнення з об’єктом або ж наближення до нього за сигналом з пульта оператора.

Як зазначається, максимальна швидкість безпілотника не перевищує 180 км/год, «а тому його основними жертвами можуть бути об’єкти, що рухаються повільніше, ніж 130 км/год».

«Фактично йдеться про російські “Орлан-10”, Zala та “Ланцети”, хоча теоретично це можуть бути й гелікоптери, які зависають або пролітають на зустрічних курсах», — пише «Мілітарний».