Пропозиція Росії до бойовиків, пов’язаних із угрупованням «Талібан», убивати сили міжнародної коаліції в Афганістані за гроші призвели до смерті принаймні кількох американських військових. Про це The Washington Post на умовах анонімності розповіли джерела, знайомі з даними американської розвідки.

У зазначених даних наводилися допити бойовиків, пов’язаних із «Талібаном», які потрапили в полон до сил міжнародної коаліції в Афганістані протягом останніх місяців.

Точна кількість загиблих, за яких талібам начебто платила російська сторона, невідома. Загалом а Афганістані з різних причин у 2018 році загинули 10 військових США, у 2019-му — 16, у 2020-му — двоє.

Як зазначили джерела The Washington Post, інформація про можливе підбурювання з боку РФ щодо вбивства військових в Афганістані талібами обговорювалася в березні на засіданні в Білому домі, але чи призвела вона до якихось конкретних дій чи рішень американського керівництва — невідомо.

Крім того, як повідомили джерела видання, про можливі дії Росії американська сторона повідомила Велику Британію, чиї війська в складі сил коаліції також перебувають в Афганістані. Іншим членам коаліційних сил офіційно про це не повідомлялося.

Зазначимо також, що, за даними The New York Times, про існування можливої змови РФ і талібів задля вбивства військових США американська розвідка знала ще в січні цього року.

Офіційно Білий дім, особисто президент США Дональд Трамп і російське МЗС заперечують існування подібної змови.

Нагадаємо, в п'ятницю, 26 червня, The New York Times першим повідомило: розвідка США дійшла висновку, що російські військові пропонували винагороду пов'язаним з талібами бойовикам в Афганістані за вбивства американських військових.

Тоді в Кремлі повідомили, що не чули про подібні звинувачення. «Якщо хтось висуне їх, ми дамо відповідь», — заявив прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков.

А речниця Білого дому заявила, що Трамп не був проінформований розвідкою про існування такого плану.

Поділитись: