Консул Саудівської Аравії в Туреччині Мохаммад аль-Отайбі покинув Стамбул, Туреччина очікує на дозвіл обшукати його резиденцію у зв’язку зі зникненням саудівського журналіста Джамаля Хашоггі.

Про те, що Туреччина чекає дозвіл на обшук резиденції консула, повідомив Міністр внутрішніх справ Туреччини Сулейман Сойлу 17 жовтня.

Турецьке слідство планувало обшук резиденції аль-Отайбі ще 16 жовтня, того ж дня, коли обшукували приміщення та прилеглу територію саудівського консульства.

Проте, за інформацією турецької поліції, обшук резиденції відклали через те, що саудівські чиновники не змогли взяти в ньому участь.

Турецька поліція вперше обшукала консульство Саудівської Аравії у Стамбулі після зникнення там опозиційного журналіста Джамаля Хашоггі.

Нагадаємо, 2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашоггі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена. 

За даними турецької влади, Хашоггі не покидав територію консульства. Проте представники Саудівської Аравії заперечують, що Хашоггі знаходиться в консульстві.

Турецький уряд повідомив офіційних осіб США, що має аудіо-та відеозаписи, які підтверджують, що Хашоггі убили у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі.

Годинник Apple Watch записав розмови саудівських чиновників, момент допиту та вбивство Хашоггі, заявили турецькі медіа.

15 жовтня телеканал CNN Саудівська Аравія готується визнати причетність до смерті журналіста Хашоггі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трилер у консульстві: що означає ймовірне вбивство саудівського журналіста

Джамаль Хашоггі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашоггі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців.Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.

/Лев Коротаєвський

Поділитись: