Серед учасників Зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови не змогли впоратись з аудіюванням і не дали жодної правильної відповіді в цьому блоці – лише 0,02%

Серед учасників Зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови не змогли впоратись з аудіюванням і не дали жодної правильної відповіді в цьому блоці – лише 0,02% від загальної кількості. Водночас правильні відповіді на абсолютно всі завдання дали 1,4% учасників.

Такі результати оприлюднив Український центр оцінювання якості освіти за підсумками обробки 95% бланків відповідей типу А (всі завдання тесту крім завдання №59, частина «Письмо») учасників тестування.

«Поглянувши на результати по всій країні, ми можемо сказати, що тест виявився навіть легшим, ніж ми очікували. Так, серед учасників тестування більше тих, хто отримав від 9 до 16 балів, ніж тих, хто отримав від 0 до 8 балів. Показовим є те, що від нуля до чотирьох балів – тобто з низьким результатом – аудіювання склали 7,1% учасників тестування, а від 13 до 16 балів – тобто з високим результатом  – 11,9%», – прокоментував результати директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.

Також у Центрі надали графіки із даними, як складали тестування діти, що знаходитися на різних місцях в аудиторіях по всій Україні. Розподіл результатів учасників тестування, за висновками УЦОЯО, свідчить, що місце в аудиторії не впливало на результати.

За інформацією Громадського, частина відповідей на апеляції уже надійшла випускникам. 

«Свіжа відповідь на апеляцію щодо процедури, яку було укладено безпосередньо в пункті ЗНО, згідно з оголошеними правилами. Скарга полягала в тому, що оцінка якості звуку була некоректною і на мене тиснули, аби я засвідчив підписом у протоколі, ніби чути було добре», – написав у Facebook учасник цьогорічного ЗНО Олег Резанов зі Львова, який додав копії відповіді у задоволенні апеляції.

Нагадуємо, що наразі до регіональних центрів оцінювання якості освіти подано 65 апеляційних заяв щодо умов проведення тестування під час ЗНО з англійської мови. Міністерка освіти та науки Лілія Гриневич на засіданні Кабміну, заявила, що якщо після розгляду скарг виявиться, що вони були обґрунтовані, учасникам дадуть можливість скласти тестування під час додаткової сесії ЗНО 4 липня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому скаржилися на ЗНО з англійської та якою буде реакція

Як повідомлялося, у різних містах України учні скаржилися на ЗНО з англійської. Учні та їхні батьки висловилися щодо проблем з частиною аудіювання під час тестування з англійської мови. Більшість скарг надійшло через погану якість звуку, нерозбірливу вимову та застарілу техніку, на якій було ледве чутно розмову.

Громадянська мережа «ОПОРА» закликала Центр якості освіти взяти до уваги ці скарги.

Поділитись: