Золоті унітази та вибори у Туреччині (огляд преси)
«Попри заяви українського уряду про можливий наступ бойовиків на Маріуполь, тут мало свідчень неминучого удару з боку проросійських сил. Бойовики виглядають погано оснащеними та деморалізованими», - пише Олівер Керрол на сторінках The Times. «У позиції бойовиків у Широкіному вперлись майже випадково і наша присутність їх здивувала. У строкатих лавах - і місцеві, і найманці, і росіяни». «Солдати кажуть, що розчаровані вищим командуванням, якого вже довго не бачили. «Вони посилають людей, які навіть не вміють тримати зброю», - каже бойовик на прізвисько «Страус»…Бойовики також повідомили, що загибель одного-двох щодня є нормальним. І це тривожний рівень втрат, бо на лінії зіткнення у Широкіному, на думку журналіста, перебуває не більше 50 вояків.
The Belfast Telegraph повідомляє, що «Девід Кемерон відійшов від переговорів по врегулюванню кризи в Україні, бо Росія відмовилась би розмовляти у присутності Британії». Виступаючи на конференції із питань міжнародної політики у Chatham House, міністр закордонних справ Філіп Хеммонд сказав: «Росіяни не брали б участі у Мінську, якби ми були туди залучені. Вони вважають нашу позицію дуже близькою до американської. Німецький канцлер – це точно саме та людина, яка повинна взаємодіяти із Путіним щодо України».
«Турецький президент запросив лідера головної опозиційної партії країни перевірити туалети у його пишному палаці, наполягаючи, що той не знайде там золотих унітазів. У понеділок Реджеп Таїп Ердоган покликав Кемаля Кілічдароглу у палац, який має 1150 кімнат, після того, як лідер світської Республіканської народної партії обвинуватив Ердогана у розтраті грошей платників податків на предмети розкоші. Серед них – золоті кришки для унітазів. У неділю у Туреччині загальні вибори. Ердоган не балотується, але агітує від імені правлячої Партії справедливості та розвитку, яку очолює понад десятиліття. Він сподівається, що ісламістська партія отримає достатньо голосів, щоб змінити конституцію та встановити в країні президентську систему правління замість парламентської, де глава держави має більше влади», - пише The Guardian.
«Якщо правляча в Афінах коаліція лівих і правоцентристів не ухвалить, кінець кінцем, правильні рішення, то червень може стати останнім місяцем Греції у європейському валютному союзі», - вважає оглядач DW, Бернд Ріґерт. «Довіра інвесторів повністю підірвана, знижується також кількість туристів, які відвідують країну. Щоб зберегти платоспроможність, грецький уряд бере останні гроші з бюджетів державних страхових компаній, університетів та лікарень. Створений МВФ резервний фонд був використаний не за призначенням. Грецькі банки повністю залежні від коштів Європейського центробанку у той час, коли вкладники та інвестори забирають з них свої гроші, переказуючи їх потім за кордон або ховаючи під простирадлами. Далі так тривати не може».
- Поділитися: